Цæгат Ирыстоны паддзахадон университеты райдыдта абитуриентты курдиæттæ исыны кампани ног ахуыры азмæ.

Ахуыргæнæндон радих кодта 789 бюджетон бынаты бакалавриатæн, специалитетæн, магистратурæйæн æмæ ординатурæйæн. Фаронимæ абаргæйæ бынæтты бæрц зынгæ фæфылдæр.

Абитуриенттæн, иумæйаг паддзахадон фæлварæны баллтæй фæстæмæ, ис бар спайда кæнын сæхи æнтыстдзинæдтæй. Уыдонмæ хауынц иттæг хорз бæрæггæнæнтимæ аттестат, ГТО-йы нысан æмæ æндæртæ. Абитуриентты курдиæттæ исæн компани ахæсдзæнис 30-æм августмæ.

ЦИПУ-йы цæттæ кæнынц 130 дæсныйадмæ гæсгæ. Æппæты ногдæр къабæзтæй иу историон факультеты ногдзинад. Ам студенттæн ис бирæ гæнæнтæ. ЦИПУ-йы æмæ Ираны наукон æмархайд фæсивæдæн гом кæнынц уæрæх фадæттæ, фидæны æппæтадæмон ахастдзинæдтæ фидар кæныныл.